Ilves junioriedustus päättäjäiset 31.10.2017.

03.11.2017

JALKAPALLON EDUSTUSJOUKKUEIDEN PÄÄTTÄJÄISET 31.10.2017 Tampereen yliopiston juhlasali klo 18

Kooste video ilves joukkueista 2017

20171031_1804141.jpg

Palkitut:

                        

VUODEN JOUKKUE:                           B1 BSM HOPEAA 2017

                     

ILVES B 1  

Seppo Räsäsen muistopalkinto            Roope Huhtala

kultamitali + kiertopalkinto                 Roope Huhtala

hopeamitali                                        Rasmus Lehtonen

pronssimitali                                       Jesse Huhtala

                     

 

Fn-09 Alfa

kultamitali + kiertopalkinto                   Aapo Leppälehti

hopeamitali                                             Valo Pasanen

pronssimitali                                           Veeti Mattila

 

Fn-09 Beta

kultamitali + kiertopalkinto                   Niklas Marjamaa

hopeamitali                                             Aaro Niemelä

pronssimitali                                           Rasmus Ristimäki

 

Fn-09 keltainen

kultamitali + kiertopalkinto                   Roni Koskinen

hopeamitali                                             Nicolas Kiviniemi

pronssimitali                                           Joona Pekkarinen

 

Fn-09 Vihreä

kultamitali + kiertopalkinto                   Niilo Kyllönen

hopeamitali                                             Oliver Armstrong

pronssimitali                                           Dominic Connelly

 

F-08 Ilves

kultamitali + kiertopalkinto                   Otto Tiitinen

hopeamitali                                             Marko Mero

pronssimitali                                           Roope Aho

 

F-08 Alfa                                                

kultamitali + kiertopalkinto                   Aki Peltola

hopeamitali                                             Noel Piirainen

pronssimitali                                           Rasmus Halonen

 

F-08 Beta                                              

kultamitali + kiertopalkinto                   Georg Aspholm

hopeamitali                                             Casimir Kuro

pronssimitali                                           Väinö Metso

                     

F-08 Keltainen                

kultamitali + kiertopalkinto                   Alex Hilden                      

hopeamitali                                             Markus Viljamaa

pronssimitali                                           Dima Spakov

                                           

F-08 Vihreä

kultamitali + kiertopalkinto                   Valtteri Sinkkonen

hopeamitali                                             Niilo Prittinen

  pronssimitali                                         Ilari Nurmi

 

En-07 Ilves                                            
kultamitali + kiertopalkinto                   Ilkka Karti                                            

hopeamitali                                             Samu Pohjavirta

pronssimitali                                           Joel Asikainen                

 

En-07 Alfa

kultamitali + kiertopalkinto                   Simo Riihelä                   

hopeamitali                                             Eino Maunu

pronssimitali                                           Henri Toiviainen

                     

En-07 Ilves Keltainen                                               

kultamitali + kiertopalkinto                   Leo Uski                           

hopeamitali                                             Oskar Porkka

pronssimitali                                           Alvar Olander

 

En-07 Ilves Vihreä

kultamitali + kiertopalkinto                   Pyry Kippola                                          

hopeamitali                                             Väinö Ahva

pronssimitali                                           Eero Piirainen

Dettani_2017_10_Ilvesp07_paattajaiset_07.jpg 

                     

 

En-07 tytöt                        

kultamitali + kiertopalkinto                   Awa Hilden                      

hopeamitali                                             Minea Vaanamo

pronssimitali                                           Iiris Rajala

 

En-07 tytöt Keltainen

kultamitali + kiertopalkinto                   Cicilia Lyonga

hopeamitali                                             Elsa Itälinna

pronssimitali                                           Tiia Jokinen

                                           

E-06 Ilves P06

kultamitali + kiertopalkinto                   Konsta Manninen

hopeamitali                                             Rafael Kalliomäki

pronssimitali                                           Teemu Palo

 

E-06 Alfa                                                

kiertopalkinto + kultamitali                   Juho Lähteenmäki

hopeamitali                                             Konsta Lintilä

pronssimitali                                           Aatos Riikonen

 

E-06 Beta

kiertopalkinto + kultamitali                   Emil Maunu

hopeamitali                                             Aatos Nystedt

pronssimitali                                           Arttu Viljamaa

 

E-06 tytöt                                                

kultamitali + kiertopalkinto                   Oona Nieminen                                    

hopeamitali                                             Elli Ylisiurunen

pronssimitali                                           Jenna Jämiäluoma

 

E-06 tytöt Keltainen                                                  

kultamitali + kiertopalkinto                   Julia Mäkinen

hopeamitali                                             Elli Harju

pronssimitali                                           Ronja Ruutikainen

 

Dn-05 Ilves                                            

kiertopalkinto + kultamitali                   Juho Talvitie                    

hopeamitali                                             Jaakko Moisio

pronssimitali                                           Sisu Suominen

                 

Dn-05 Beta                      

kiertopalkinto + kultamitali                   Lucas Väyrynen

hopeamitali                                             Samu Rainio

pronssimitali                                           Joona Hallivuori

 

Dn-05 Ilves P05

kiertopalkinto + kultamitali                   Joosua Laivo

hopeamitali                                             Oskari Paavola

pronssimitali                                           Justus Ojanen

                     

Dn-05 Värit

kiertopalkinto + kultamitali                   Tim Nyberg

hopeamitali                                             Samuli Sarvijärvi

pronssimitali                                           Tobias Fält

 

                     

Dn-05 tytöt

kiertopalkinto + kultamitali                   Olivia Mikkonen

hopeamitali                                             Tiiu Vuolle

pronssimitali                                           Sofia Marjokorpi

 

Dn-05 tytöt Keltainen

kiertopalkinto + kultamitali                   Elli Tuuva

hopeamitali                                             Alisa Kontio

pronssimitali                                           Maija Mutkala

 

D-04                                                        

kiertopalkinto + kultamitali                   Leo Kyllönen                   

hopeamitali                                             Ledian Hyseni

pronssimitali                                           Tuomas Laaksonen

 

D-04 Keltainen                                     

kiertopalkinto + kultamitali                   Enis Latifi                         

hopeamitali                                             Emil Maijala

pronssimitali                                           Joonas Ala-Tuuhonen

 

D-04 Vihreä

kiertopalkinto + kultamitali                   Olli Mäkynen

hopeamitali                                             Joel Lönnberg

pronssimitali                                           Akseli Haapala

                     

Cn-03                                                     

kiertopalkinto + kultamitali                   Julius Pero                       

hopeamitali                                             Ville Vaara

pronssimitali                                           Merico Käsper

                     

Cn-03 Keltainen                                   

kiertopalkinto + kultamitali                   Tuomas Saarinen

hopeamitali                                             Aatu Kuivamäki

pronssimitali                                           Teemu Torkkola

C-02

kiertopalkinto + kultamitali                   Juuso Yli-Rajala

hopeamitali                                             Leevi Antinaho

pronssimitali                                           Juho Pietola

 

C-02 Keltainen

kiertopalkinto + kultamitali                   Oskari Eriksson              

hopeamitali                                             Niko Hätönen

pronssimitali                                           Petrus Palokangas

 

C-tytöt D13

kiertopalkinto + kultamitali                   Moona Laine

hopeamitali                                             Jenna Kähkönen

pronssimitali                                           Saana Jokinen

 

C-tytöt Cn 14

kiertopalkinto + kultamitali                   Laura Ojala

hopeamitali                                             Hilkka Koskinen

pronssimitali                                           Sofia Laine

 

C-tytöt Keltainen
kultamitali + kiertopalkinto                   Ella Kuivanen
hopeamitali                                             Emilja Särkkä
pronssimitali                                           Taru Pukkila

 

C-tytöt 1                                                                       
kultamitali + kiertopalkinto                   Armi Heikkilä
hopeamitali                                             Noora Hämäläinen
pronssimitali                                           Minttu Tapiala

 

                     

 

 

 

ILVES B 2

kultamitali + kiertopalkinto                   Lauri Rasinen                 

hopeamitali                                             Miro Pihl

pronssimitali                                           Oskari Karppanen

                     

B-Tytöt/ 2

kultamitali + kiertopalkinto                   Julia Rytkönen

hopeamitali                                             Nella Hartikainen

pronssimitali                                           Anniina Lintilä

 

                     

B-Tytöt SM
kultamitali + kiertopalkinto                   Eveliina Kotro

hopeamitali                                             Hanna Sherazer

pronssimitali                                           Kaisa Juvonen

 

Naiset Kolmonen

kultamitali                                               Milja Maijala

hopeamitali                                             Nea Snygg

pronssimitali                                           Silja Korhonen

 

 

ILVES A

kultamitali + kiertopalkinto                   Niilo Jokinen

 hopeamitali                                            Jesse Vuori

pronssimitali                                           Matias Sarlin

 

ILVES II

kultamitali                                                Julius Järvinen                                     

hopeamitali                                              Samuli Järvinen
pronssimitali                                             Eduardo Ciriaco

 

ILVES NAISET
Ilves patsas Allan Tokoi                       Johanna Salmijärvi                              

kultamitali + kiertopalkinto                   Roosa Ärväs

hopeamitali                                             Maaria Roth

pronssimitali                                           Emmi Ristimäki

Vuodentulokas kiertopalkinto + kultamitali            

                                                              Sanni Ojanen

                                           

                     

Maalivahti klubin valitsemat vuoden 2017 torjujat

 

Pojat             Jussi Virtanen

Tytöt             Julia Leppälahti

 

ILVES MIEHET

Takkuturkkien lahjoittama Jussi Linkosuon muistopalkinto 

 Ariel ”Tuco” Ngueukam

                     

kultamitali + kiertopalkinto                   Reuben Ayarna              

hopeamitali                                             Felipe Aspegren

pronssimitali                                           Iiro Järvinen                    

 

FUTIS ILVES                                         Ilves miehet Edustus

                     

                     

23.11.2017 10:00Ilveksen poikien uusi talenttivalmentaja on Joni Lehtonen
18.11.2017Sami Hyypiä Akatemia (SHA)
17.11.2017 11:20Ilveksen kausikortit kaudelle 2018 nyt myynnissä
07.11.2017Edustusjoukkueiden palkitut toimihenkilöt 2017
06.11.2017 12:00Tampereen Ilves ja Ylöjärven Ilves ovat tehneet yhteistyöseurasopimuksen
03.11.2017Ilves junioriedustus päättäjäiset 31.10.2017.
30.10.2017Ilveksen talenttivalmentaja Pasi Tuutti mukana A-maajoukkueen valmennustiimissä
30.10.2017Ilves-Appi, mobiilijäsenkortti
27.10.2017Ilveksen junioriedustusjoukkueiden pää- ja vastuuvalmentajat kaudelle 2018
19.10.2017Ilves B-pojat SM-hopealle!!

Siirry arkistoon »