Palkitut edustusjoukkueiden päättäjäisissä ja toimihenkilöpäättäjäisissä

12.11.2019

Kauden loppuun liittyviä juhlallisuuksia on vietetty perinteiseen tapaan syksyn päättäjäistapahtumissa. Edustusjoukkueiden päättäjäiset pidettiin 24.10. Tampereen yliopiston juhlasalissa ja toimihenkilöpäättäjäiset 1.11. Ravintola Hookissa. Moni joukkue, pelaaja ja toimihenkilö sai taas palkintoja ahkerasta työstä. Palkitut löydät alta.

Edustusjoukkueiden päättäjäiset

Vuoden juniorijoukkue, pojat D-akatemia

Kultamitali+kiertopalkinto Ossi Rättäri
Hopeamitali Konsta Manninen
Pronssimitali Konsta Lintilä

Vuoden juniorijoukkue, tytöt T06

D-06 tytöt D-06 tytöt Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Milja Siiki Kultamitali+kiertopalkinto Outi Salo
Hopeamitali Elsa Kaihia Hopeamitali Serena Lehtonen
Pronssimitali Jenna Wettervik Pronssimitali Elli Harju

Seppo Räsäsen muistopalkinto Juuso Yli-Rajala


Maalivahtiklubin valitsemat vuoden torjujat

pojat Aku Kavén
tytöt Loviisa Helminen

Fn-11 Fn-11 Alfa
Kultamitali+kiertopalkinto Eemil Husu Kultamitali+kiertopalkinto Joel Huhtiniemi
Hopeamitali Aku Pasanen Hopeamitali Ilmari Laisi
Pronssimitali Oiva Sarhela Pronssimitali Lauri Kontola

Fn-11 Beta Fn-11 Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Niklas Luukko Kultamitali+kiertopalkinto Jimi Suhonen
Hopeamitali Lauri Kotilainen Hopeamitali Aapo Uurto
Pronssimitali Roope Mattila Pronssimitali Jere Kukkala

Fn-tytöt 11 Vihreä
Kultamitali+kiertopalkinto Aliisa Harju
Hopeamitali Lilian Koskinen
Pronssimitali Aino Haraholma

F-10 Ilves F-10 Alfa
Kultamitali+kiertopalkinto Kaya Sen Kultamitali+kiertopalkinto Leo Kujala
Hopeamitali Jimi Saarinen Hopeamitali Neo Vänttinen
Pronssimitali Nooa Hynynen Pronssimitali Topias Pakarinen

F-10 Beta F-10 Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Luukas Jokinen Kultamitali+kiertopalkinto Atte Pajunen
Hopeamitali Adam Abdelrahman Hopeamitali Onni Heilimo
Pronssimitali Miio Nystedt Pronssimitali Joa Pakkala

F-10 Vihreä
Kultamitali+kiertopalkinto Eelis Guttorm
Hopeamitali Aatto Perälä
Pronssimitali Santeri Koskinen

F-10 tytöt F-10 tytöt Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Emilia Alavillamo Kultamitali+kiertopalkinto Joanna Järvenpää
Hopeamitali Sylvi Tolonen Hopeamitali Justiina Litukka
Pronssimitali Oona Mäkinen Pronssimitali Alma Kauppinen

En-09 Ilves En-09 Alfa
Kultamitali+kiertopalkinto Aapo Leppälahti Kultamitali+kiertopalkinto Niklas Marjamaa
Hopeamitali Otso Pitkänen Hopeamitali Niilo Kyllönen
Pronssimitali Niki Vikkula Pronssimitali Eeli Seilo

En-09 Beta En-09 Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Olavi Dunder Kultamitali+kiertopalkinto Arvid Ikonen
Hopeamitali Oliver Armstrong Hopeamitali Matias Kärppä
Pronssimitali Veikko Korhonen Pronssimitali Eemil Heinonen

En-09 Vihreä
Kultamitali+kiertopalkinto Toivo Virta
Hopeamitali Luka Korpela
Pronssimitali Niki Ollila

En-09 tytöt En-09 tytöt Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Viivi Kuisma Kultamitali+kiertopalkinto Vilma Lehtonen
Hopeamitali Hertta Ahonen Hopeamitali Ella Ristiniemi
Pronssimitali Lotta Haraholma Pronssimitali Nelly Mäntylä

E-08 Ilves E-08 Alfa
Kultamitali+kiertopalkinto Roope Aho Kultamitali+kiertopalkinto Aaro Sinkkilä
Hopeamitali Rasmus Halonen Hopeamitali Noel Piirainen
Pronssimitali Niilo Husu Pronssimitali Juuso Venemies

E-08 Beta E-08 Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Onni Kykyri Kultamitali+kiertopalkinto Alvar Teppo
Hopeamitali Alex Hildén Hopeamitali Jesse Paasikko
Pronssimitali Joona Komppa Pronssimitali Valtteri Sinkkonen

E-08 Vihreä
Kultamitali+kiertopalkinto Kalle Mikkola
Hopeamitali Ilari Oinas
Pronssimitali Akseli Grönroos

E-08 tytöt E-08 tytöt Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Awa Hildén Kultamitali+kiertopalkinto Wilma Malm
Hopeamitali Tiia Jokinen Hopeamitali Ella Oksanen
Pronssimitali Siiri Aalo Pronssimitali Nelli Juhola

Dn-07 Alfa Dn-07 Beta
Kultamitali+kiertopalkinto Otto Tiitinen Kultamitali+kiertopalkinto Islam Laouini
Hopeamitali Samuel Soini Hopeamitali Kosma Siitonen
Pronssimitali Iiro Huovinen Pronssimitali Guillaume Kiviniemi

Dn-07 Keltainen Dn-07 Vihreä
Kultamitali+kiertopalkinto Veeti Koski Kultamitali+kiertopalkinto Emil Rajaluoma
Hopeamitali Aapeli Räsänen Hopeamitali Aapo Saarela
Pronssimitali Oliver Savinainen Pronssimitali Aleksi Jokela

Dn-07 tytöt Dn-07 tytöt Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Netta Hyvärinen Kultamitali+kiertopalkinto Jonna Tuorila
Hopeamitali Iiris Rajala Hopeamitali Ella Yli-Olli
Pronssimitali Nella Mäkynen Pronssimitali Minea Vaanamo

D-06 Alfa D-06 Beta
Kultamitali+kiertopalkinto Veikka Viljanen Kultamitali+kiertopalkinto Aapo Ryödi
Hopeamitali Johannes Viitala Hopeamitali Iiro Pekkarinen
Pronssimitali Teemu Palo Pronssimitali Tarmo Haukkala

P-06 Värit
Kultamitali+kiertopalkinto Matias Karelo
Hopeamitali Justus Heinonen
Pronssimitali Lauri Tolvanen

P-05 Värit
Kultamitali+kiertopalkinto Josia Sihvonen
Hopeamitali Valtteri Taimisto
Pronssimitali Roope Pasanen

C-05 C-05 Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Leevi Mattila Kultamitali+kiertopalkinto Jesse Vähäoja
Hopeamitali Jooseppi Bouhlal Hopeamitali Tim Nyberg
Pronssimitali Berkin Özcelik Pronssimitali Niila Müller

C-04 C-Akatemia
Kultamitali+kiertopalkinto Muhammed Nedjefi Kultamitali+kiertopalkinto Juho Talvitie
Hopeamitali Eino Takala Hopeamitali Alex Ciriaco
Pronssimitali Tuomas Laaksonen Pronssimitali Daniel Armstrong

C-tytöt C-tytöt Keltainen
Kultamitali+kiertopalkinto Moona Laine Kultamitali+kiertopalkinto Taru Pukkila
Hopeamitali Matilda Sarlin Hopeamitali Ada Koivisto
Pronssimitali Jenni Järventaus Pronssimitali Helmi Marjamäki

Ilves B2 Ilves B1
Kultamitali+kiertopalkinto Simo Mäensivu Kultamitali+kiertopalkinto Oiva Jukkola
Hopeamitali Antti Paasi Hopeamitali Maksim Stjopin
Pronssimitali Ville Vaara Pronssimitali Luca Berg

B-tytöt/2 B-tytöt SM
Kultamitali+kiertopalkinto Laura Koro Kultamitali+kiertopalkinto Laura Ojala
Hopeamitali Annika Liehu Hopeamitali Aino Jalonen
Pronssimitali Nelli Rytkönen Pronssimitali Lotta Lähteenmäki

Ilves A Ilves/2
Kultamitali+kiertopalkinto Konsta Mäkelä Kultamitali Juho Pietola
Hopeamitali Arttu Raittinen Hopeamitali Eduard Ciriaco
Pronssimitali Aleksi Toivonen Pronssimitali Eetu Mömmö

Naiset Ykkönen
Kultamitali Julia Rytkönen
Hopeamitali Mervi Haanpää
Pronssimitali Minttu Tapiala

Ilves Naiset
Ilves-patsas Allan Tokoi Sanni Ojanen
Kultamitali+kiertopalkinto Roosa Tuominen
Hopeamitali Tuuli Enkkilä
Pronssimitali Kiira Kaivola
Vuoden tulokas -kiertopalkinto + kultamitali Jenni Kantanen

Ilves Miehet
Takkuturkkien lahjoittama Jussi Linkosuon muistopalkinto Jair
Kultamitali Lauri Ala-Myllymäki
Hopeamitali Baba Mensah
Pronssimitali Felipe Aspergren

Futisilves Miesten edustusjoukkue

Toimihenkilöpäättäjäiset

Ilveksen 5-vuotisviirit

1797 Jaakko Dunder 1798 Pirjo Fält
1799 Anna Grönroos 1800 Juha Hallivuori
1801 Tommi Järvinen 1802 Jari Kalliomäki
1803 Teppo Lehto 1804 Antti Linkomäki
1805 Janne Lähteenmäki 1806 Jarkko Mäkinen
1807 Tero Nieminen 1808 Harri Rajala
1809 Antti Sinkkilä 1810 Juhana Sirviö
1811 Rebekka Sterling 1812 Janne Viljamaa
1813 Jarkko Virtanen

Ilveksen 10-vuotismitali (pronssi)

669 Sami Eronen
670 Ilona Pasma
671 Jarkko Ruuska
672 Ville Rytkönen
673 Henrik Skyttä
674 Päivi Yli-Olli

Ilveksen 15-vuotismitali (hopea)

250 Marjo Mäkelä

Harrastajapatsas nro 31
Kimmo Perämäki ja Johanna Puolamäki

Aktiivisin ikäkausijoukkueen toimihenkilö
Timo Kotilainen

Juniorivalmentajien kiertopalkinto, pojat
Jani Tulehmo

Juniorivalmentajien kiertopalkinto, tytöt
Sinikka Itälinna

Maalivahtivalmentajan palkinto
Mikko Kavén

Vuoden lasten ja nuorten valmentaja
Jarkko Mäkinen ja Miikka Kyllönen

Kiitos kaikille mukana olleille ja ensi kauteen!

20191101_233321-COLLAGE.jpg

20191101_233808-COLLAGE.jpg

20191101_233922-COLLAGE.jpg

05.12.2019Ilves-Appiin uusi ominaisuus, auttaa vanhempia
05.12.2019K-Citymarket Turtolan K-Plussa-sponsorointiyhteistyöstä kertyvä tuki kohdennetaan Ilveskentän toimintaympäristöön
03.12.2019 10:00Parasta aikaa yhdessä! Veikkausliigakausikortti Ilves-juniorin vanhemmalle vain 60 euroa
01.12.2019Ilveksen Instassa jalkapalloaiheinen joulukalenteri
26.11.2019Merkittävässä Captain's Ball -gaalassa tunnustuksia Ilveksille
21.11.2019Poikien U15-turnaukseen mukaan kaksi Ilves-pelaajaa
20.11.2019Matkalaskut 2019 huomioitavaa
12.11.2019Palkitut edustusjoukkueiden päättäjäisissä ja toimihenkilöpäättäjäisissä
11.11.2019Ilveksen Janne-Pekka Laine Suomen U19-joukkueen mukana EM-karsintaturnaukseen Tanskaan
09.11.2019Ilves on tehnyt yhteistyöseurasopimuksen LeKi-futiksen kanssa

Siirry arkistoon »